Музей «КП ОМЕТ»

Оновлений музей КП «Одесміськелектротранс»

КП «Одесміськелектротранс» запрошує одеситів до оновленого музею підприємства, що може дати найбільш повну інформацію про історію електричного транспорту в Одесі з XIX по XXI століття

Сховище історії пасажирського транспорту

  Музей Комунального Підприємства «Одесміськелектротранс» на сьогоднішній день є одним з небагатьох в Україні сховищем історії пасажирського транспорту. Він відчинив свої двері у вересні 2000 року і протягом вісімнадцяти років розташовувався в невеликому одноповерховому будинку по вул. Водопровідній  на території управління КП «ОМЕТ».  В силу своїх невеликих розмірів у музею неможливо було показати головні експонати - трамваї та тролейбуси,  які в різні роки перевозили одеситів та гостей нашого міста.

Оновлений музей

  У вересні 2018 року в музею з'явився новий будинок, де дійсно розширені можливості для реалізації планів розвитку музею.  Символічно, що ним став один з боксів вагоноремонтних майстерень КП «ОМЕТ», розташованих на Олексіївській площі.  Це історична будівля була побудована в 1911 році «Бельгійським товариством кінно-залізних доріг» і є наочним пам'ятником історії одеського пасажирського транспорту.

  Відтепер саме тут будуть розташовуватися унікальні експонати.  На сьогоднішній день в музеї представлено кілька нових експонатів - це трамвай-снігоочисник, поливо мийні трамвай та тролейбус, службова авто-техніка, платформа трамвая початку 20 століття, відреставрований трамвайний вагон КТМ-1 зразка 1950 року, який є одним з двох в усьому світі, що збереглися до нашого часу. Також у музеї присутній його символ, а саме Одеський відкритий екскурсійний вагон 914, який добре знайомий одеситам та гостям нашого міста. Надалі співробітниками музею ведеться робота по відновленню та збереженню транспортної історії Одеси. На сьогоднішній день наш музей не має аналогів в Україні, і є найкращим в Україні, а за якістю зберігання музейних експонатів і рухомого складу не поступається музеям в Празі і Мельбурні.

Співпрацця та екскурсії

  Музей регулярно співпрацює з багатьма громадськими організаціями нашого міста, розповідаючи історію становлення пасажирського транспорту Одеси.  У новому приміщенні просвітницька діяльність значно розширить свої можливості. Окрім цього музей неодноразово приймав у своїх стінах покази мод, та зустрічі Європейського Банку Реконструкції та розвитку, та вже став відомий далеко за межі України.

Соціальні мережи

Зв`язатися

Залиште вашi данi i ми з вами зв’яжимось

[contact-form-7 id="409"]

Залиште вашi данi i ми з вами зв’яжимось