Сьогодні виповнюється 110 років з дня запуску першого електричного трамвая вулицями міста Одеса!
Традиційно, як і в більшості міст, рух транспорту Одеси почався з вагонів на кінній тязі, ще в далекому 1880 року. Понад тридцять років одеськими вулицями рухалися конки і паровички, приносячи чималі прибутки місту.
Небажання міської управи відмовитися від прибутків, з одного боку, і висока вартість пристрою трамвайного сполучення, з іншого боку, визначили пізню дату пуску першого трамвая в Одесі, коли в багатьох містах України трамвайний рух вже працював кілька років.
Нею стало 24 вересня 1910 року. На першій фотографії можна бачити перший вагон в день відкриття. На майданчику стоять директор трамваїв Раймонд Легоде, начальник міста Іван Толмачов, перший вагоновожатий (ватман) Арон Шефтелевич. Урочисте відкриття першої лінії пройшло в Олександрівському парку (суч. парк ім. Т. Г. Шевченка). Святкову стрічку перерізали, і чотири вагони вийшли з депо в районі Лідерсовського бульвару по Олександрівському парку, Канатній, Грецькій вулицях до Грецької площі. Цей день прийнято вважати початком відліку часу існування Одеського трамвая, пуск якого був приурочений до дня відкриття в Одесі Всеросійської промислової виставки.
Першими керівниками Одеського трамвая стали Директор P. P. Легоде і Віце-Директор А.А. Фуке.
Роботи з будівництва трамвайних маршрутів велися настільки інтенсивно, що вже до кінця 1914 року в місті функціонувало тридцять дві трамвайні лінії, на яких ходили 301 вагон бельгійського виробництва, побудована електростанція в районі Пересипу, п’ять тягових підстанцій, три трамвайних депо, 39 павільйонів, 31 зупинковий пункт, багато з цих елементів інфраструктури збереглися і на сьогоднішній день, приймаючи активну участь у роботі та обслуговуванні електротранспорту.
Керівництвом КП «Одесміскелектротранс» були розроблені плани святкування ювілею Одеського трамваю, але нажаль карантин вніс в плани свої корективи, тому заходи переносяться на наступний рік, а саме 111 річницю Одеського трамваю. Але на 10 маршруті курсуватиме трамвай-галерея з бортовим номером 4012, де під час поїздки кожен бажаючий зможе побачити як змінювались з часом трамваї на вулицях нашого міста.
[contact-form-7 id="409"]